Sesja zdjęciowa to wspaniałe doświadczenie… ale czy zawsze?

Czy zdarzyła Ci się sesja rodzinna, podczas której atmosfera była jak tykająca bomba? Podminowani rodzice, płaczące, wystraszone dzieci, krzyki, frustracja, groźby i poczucie, że jest się na sesji za karę – to zdecydowanie nie jest nastrój, który chcesz tworzyć dla swoich małych modeli, prawda?

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak może czuć się małe dziecko, które przychodzi na pierwszą sesję zdjęciową w swoim życiu?

Niektóre maluchy od razu z radością i wdziękiem pozują do zdjęć. Czują się przed obiektywem jak ryby w wodzie, a Twoja praca z nimi jest bajecznie prosta. Jeśli jednak masz już spore doświadczenie z rodzinnymi sesjami, to wiesz, że takie dzieci zdarzają się… dość rzadko.

„A miało być tak pięknie”, czyli o zawiedzionych nadziejach

Znajoma fotografka powtórzyła mi kiedyś słowa swojej klientki po (niezbyt udanej) sesji: 

„Nie spodziewałam się, że dzieci będą się tak bały. Mówiłam im przecież, że idziemy na sesję zdjęciową, na której pani fotograf będzie robiła nam zdjęcia. Tłumaczyłam, że to ważne i mają słuchać i wykonywać polecenia. Niestety, Zosia chyba niewiele z tego zrozumiała, dlatego ciągle chowała się za mną lub za mężem. Maciek już w samochodzie pytał, kiedy jedziemy do domu. To nie tak miało wyglądać… Zaplanowałam wspaniałą sesję, a zafundowałam sobie i dzieciom mnóstwo niepotrzebnego stresu i nerwów”.

Nie muszę Ci chyba mówić, jak zawiedziona swoją sesją była znajoma fotografka, która czuła, że to ona zawiodła…

Wiesz, że profesjonalna sesja zdjęciowa to dla wielu rodzin duże wydarzenie (a zwykle i spory wydatek). Rodzice nastawiają się na piękne ujęcia, liczą na cudowne wspomnienia, uchwycone na zachwycających kadrach.

Tymczasem, po przybyciu na miejsce sesji, okazuje się, że:

Jeśli przeżyłaś kiedyś taką sesję, to wiedz, że nie jesteś sama.

Od lat powtarzam moim Kursantkom, że przygotowanie klientów do sesji leży po stronie fotografki. To moje i Twoje zadanie, żeby przed sesją przekazać najważniejsze informacje o tym, czego przyszli modele i modelki mogą się spodziewać oraz jak powinni się przygotować.

Teraz możesz wzbogacić swój warsztat świadomej fotografki o jeszcze jedno, unikatowe narzędzie. To narzędzie, które pomaga DZIECIOM wkroczyć z radością w fascynujący świat magicznej fotografii! Czytaj dalej, jeśli chcesz je poznać.

Przygotowanie dziecka do sesji to połowa sukcesu

Być może znasz nieśmiałe dzieci, którym rozluźnienie się przy obcej osobie w czasie sesji przychodzi z trudem? Dzieciaczki, które ciągle chowają się pod maminą spódnicą lub w ramionach taty?

Zastanów się…

  • Co pomogłoby tym dzieciom poczuć się pewniej w czasie sesji?
  • Co pomogłoby ich rodzicom, którzy – zamiast swobodnie pozować do Twoich zdjęć, dwoją się i troją, by skłonić dziecko do współpracy?
  • Co pomogłoby Tobie, gdy widzisz, że stres klientów krzyżuje Ci plany i Wasze spotkanie idzie zupełnie nie tak, jak je sobie zaplanowałaś?


Nie musisz zastanawiać się długo. Możemy od razu
przejść dalej.

Bo widzisz, już dawno rozmyślałam dokładnie nad tymi pytaniami, a co więcej – zdążyłam już opracować rozwiązanie, które pomaga zarówno dzieciom, ich rodziców jak i nam – fotografkom.

Już kilka lat temu pojawił się w mojej głowie pomysł na przepiękną, ilustrowaną książkę dla dzieci, wprowadzającą w świat sesji zdjęciowych. Zamarzyłam o książce, którą małe rączki będą trzymały jeszcze w domu – w swojej bezpiecznej przestrzeni, gdzie wraz z rodzicami dowiedzą się, jak przebiega sesja zdjęciowa i co je czeka podczas spotkania z fotografką.

Jeśli już trochę mnie znasz, to wiesz, że moim zdaniem marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia. Szczególnie FOTO marzenia. Dlatego, gdy poczułam głęboką potrzebę stworzenia tej książki – fizycznej, papierowej, przepięknie ilustrowanej…

Spełniłam to marzenie i… JEST!

Ta książka czekała na swój moment i cierpliwie leżała w kartonach… aż wreszcie teraz nadszedł czas, aby ujrzała światło dzienne. ✨

300 egzemplarzy książki dla dzieci i rodziców
„Co to jest sesja zdjęciowa?” – już dostępne!

W RAMACH PREZENTU URODZINOWO-PREMIEROWEGO WYSYŁKA W CENIE

Wprowadź dzieci w cudowny świat FOTOsesji dzięki książce „Co to jest sesja zdjęciowa?”

Książka „Co to jest sesja zdjęciowa?” to dla mnie ogromnie ważny projekt, prosto z głębi mojego Basiolandiowego serca. Powstała z misją wspierania dzieci i rodziców przed sesją, przygotowując rodzinę do wspaniałej przygody, jaka czeka ich po spotkaniu z Tobą. Tym bardziej cieszę się, że książka wygląda dokładnie tak, jak ją sobie wymarzyłam. 💫

Co znajdziecie w tej magicznej książce – Ty, Twoi klienci i ich dzieci?

Na kilkunastu stronach klimatycznej, leśnej opowieści dzieci poznają Rodzinę Lisów – Mamę, Tatę i ich dzieci: Liska Antosia i Lisiczkę Julkę, a także Panią Fotografkę Misiową oraz jej dzielnego pomocnika – Jeżyka Stasia. Rodzina Lisów wybiera się na spotkanie z fotografką w plenerze. Książka opowiada o tym, jak małe Liski (zupełnie tak, jak dzieci Twoich klientów) z ciekawością dopytują, co będzie się działo na sesji zdjęciowej, która czeka je już za kilka dni. Duże lisy zdradzają swoim maluchom szczegóły magicznej sesji zdjęciowej, dzięki czemu dzieci dowiadują się, czemu służą rodzinne sesje i oswajają się z tym, co je czeka. Książka jest nasycona atmosferą bliskości, miłości i piękna – czyli dokładnie tym, co najważniejsze w magicznej rodzinnej sesji w plenerze. 🌸

Bohaterowie historii noszą imiona osób z mojej rodziny – przez to czuję się jeszcze bardziej związana z tą książką i przekazuję Ci w niej spory kawałek mojego basiolandiowego serducha. 💛

Przeczytaj, co o książce mówią
specjalistki pracujące z dziećmi

Z przyjemnością przeczytałam książeczkę: Co to jest sesja zdjęciowa. Piękne ilustracje, ciekawa opowieść napisana prostym językiem sprawia, że łatwo jest wejść w świat lisków i ich przygody z sesją zdjęciową. Jestem pewna, że dzieci, ale i rodzice i fotografowie, bardzo skorzystają na włączeniu jej w sesję zdjęciową. Do dziś pamiętam, jak moje dzieci zestresowane i nerwowe po pierwszej wspólnej sesji zdjęciowej powiedziały, że nigdy więcej. Podobnych książeczek używamy kiedy idziemy do dentysty, przedszkola a takiej pozycji nie było i cieszę się, że Basia wypełniła potrzebną lukę i że dzięki temu dzieci będą mogły się poczuć bezpieczniej już w czasie samej sesji.
Urszula Głowacka
Autorka projektu Szczęśliwi Razem, Psychoterapeutka, Psycholożka.

Dzięki tej przepięknie ilustrowanej książce:

Maluchy dowiedzą się, że sesja zdjęciowa może być prawdziwą przygodą. Nowa, niepokojąca sytuacja, która ich czeka podczas spotkania z fotografką, stanie się czymś znanym i oswojonym.

Dzięki temu Ty zyskasz śmielszych, wesołych modeli, którzy będą z niecierpliwością czekali na to, co za chwilę wyciągniesz ze swojej magicznej torby z rekwizytami.

Odetchniesz z ulgą, spotykając spokojnych rodziców i zaciekawione dzieci, a Twoja sesja przebiegnie dokładnie tak, jak sobie zaplanowałaś.

Przekaż książkę rodzinie przed sesją – wyślij ją pocztą lub podaruj podczas osobistego spotkania. W ten sposób zatroszczysz się o swoich klientów w zupełnie niespotykany, wspierający, przyjazny sposób i pozytywnie nastawisz ich do sesji. Jeszcze zanim spotkacie się osobiście, zyskasz w ich oczach, gdy docenią Twoje profesjonalne podejście, skierowane na komfort ich dziecka.

Basiolandia – kim jestem?

Jestem Basia Strzelec – Basiolandia.

Wierzę, że fotografia ma magiczną moc. Zajmuję się fotografią dziecięcą i rodzinną, żeby zapisywać historie pełne ciepła i miłości, doprawione odrobiną magii, która jest w każdym z nas. Wiem, że zdjęcia z osobami bliskimi naszemu sercu są bezcenne. 

Fotografia wypełnia moje życie po brzegi. Kiedy nie jestem na sesjach, uczę inne kobiety, jak robić wyjątkowe zdjęcia w AKADEMII MAGICZNEJ FOTOGRAFII.

Potrafię znaleźć piękno w każdej osobie i wyjątkowość w każdej rodzinie. Znam od podszewki praktyczną stronę sesji rodzinnych i wiem, jak ważne jest dobre nastawienie dużych i małych modeli w tym ważnym dniu. Dlatego daję Ci narzędzie, w postaci tej magicznej książki. Powstała z misją wspierania dzieci i rodziców w tej wspaniałej przygodzie, jaką jest magiczna sesja w plenerze. Dzięki niej zadbasz, aby w rodzinie Twoich klientów zapanowała atmosfera radosnego oczekiwania na spotkanie z Tobą w czasie sesji zdjęciowej.

Przeczytaj, co o książce mówią
specjalistki pracujące z dziećmi

Oto ciekawa, ciepła opowieść napisana z myślą o najmłodszych bohaterach sesji zdjęciowych. Bajka przenosi czytelnika do świata przemiłych postaci: Rodziny Lisków-przygotowujących się do sesji i Pani Misiowej -fotografki, z którymi adresaci z łatwością mogą się utożsamić.
Historia opowiedziana jest z dużym zrozumieniem dla trudności, z którymi borykają się niektóre dzieci w trakcie sesji zdjęciowej. Ukazuje jak wygląda cały proces i przygotowuje na spotkanie z fotografem. Ilustracje są dopełnieniem dla tej opowieści-poruszającym wyobraźnię małego czytelnika. Lęk przed nowymi doświadczeniami, wstyd, poczucie zakłopotania to emocje towarzyszące wielu dzieciom. Zadaniem dorosłych jest w trudnych sytuacjach otaczać dzieci wsparciem, zrozumieniem co pomoże im złagodzić te trudne stany, z którymi samodzielnie poradzić sobie jeszcze nie potrafią. Przygotowanie na nowe doświadczenia daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i łagodzi niepokój.
Z przekonaniem czuję, że ta propozycja pozwoli złagodzić wstyd, niepokój i napięcie u wielu maluchów, pozwala bowiem dobrze przygotować się do spotkania w studiu lub plenerze. Pomyślano tu o wszystkim -czas potrzebny na przeczytanie książki jest dostosowany do możliwosci koncentracji uwagi najmłodszych dzieci. Wzbogaceniem jest też możliwość spędzenia czasu z dzieckiem poświęconego na krótką lekturę. Warto z uwagą pomyśleć o emocjach dziecka w nowej sytuacji- to co dla dorosłego jest wielką przyjemnością, dla malucha może stanowić spore wyzwanie.Dobre samopoczucie dziecka przyjęto tu jako piorytet.
Karolina Dziadkiewicz
PSYCHOLOG, PEDAGOG, PSYCHOTERAPEUTA, TERAPEUTA DZIECI I MŁODZIEŻY.

Podsumowując, co ode mnie dostajesz:

Książka „Co to jest sesja zdjęciowa?”

Zastanawiasz się, czy stać Cię na tę książkę?

Być może zastanawiasz się, czy faktycznie zakup tej książki Ci się opłaci? Nie ma w tym nic złego, ja też zwykle biorę pod uwagę różne za i przeciw gdy kupuję coś nowego. 

Potraktuj tę książkę jako inwestycję w udaną sesję rodzinną. Dzięki temu, że rodzice wcześniej przeczytają z dzieckiem historię lisków, maluch dowie się, czym jest sesja zdjęciowa i kim jesteś Ty – tajemnicza pani fotografka. Zrozumieją, dlaczego trzeba zachowywać się w określony sposób podczas Waszego spotkania i do czego służą rekwizyty czy akcesoria.

Dzięki temu zredukujesz stres u klientów, a w dzieciach zasiejesz ziarenko oczekiwania na wspaniałą przygodę, którą będzie sesja zdjęciowa z Tobą. Zrelaksowane dzieci i rodzice to dla Ciebie gwarancja pięknych, magicznych ujęć, udanej sesji i niezapomnianych kadrów.

Przeczytaj, co o książce mówią
specjalistki pracujące z dziećmi

Nie ma nic piękniejszego niż wspomnienia, ponieważ to właśnie dzięki nim wracamy myślami do momentów, w których nasze dziecko pierwszy raz się uśmiechnęło czy zaczęło chodzić. Do pierwszych urodzin, pójścia do przedszkola czy wspólnych radosnych chwil. Możemy o nich pamiętać między innymi dzięki zdjęciom. Tym robionym telefonem, aparatem lub przez profesjonalnego fotografa. Czy warto zatem przygotować dziecko na sesję zdjęciową? Zdecydowanie tak! Podobnie postępujemy przed adaptacją w przedszkolu, wizytą u stomatologa czy pobraniem krwi. Rozmowa z dzieckiem w bezpiecznym dla niego miejscu pozwoli mu oswoić się z tym, co go czeka, poznać zawód fotografa i to, jak wygląda sesja krok po kroku. Doskonałym uzupełnieniem takiej rozmowy będzie pięknie ilustrowana książeczka Basi Strzelec „Co to jest sesja zdjęciowa?”. Barwni, leśni bohaterowie oprowadzą najmłodszego czytelnika po świecie fotografii. Krótka, ciepła historia lisiej rodziny, pani fotograf i jej asystenta jeżyka została napisana językiem dostosowanym do małego odbiorcy, opisowym i opartym na konkretach. Rodzic z jej wykorzystaniem z łatwością zaspokoi dziecięcą potrzebę ciekawości, rozwieje wszelkie obawy i zminimalizuje ewentualne lęki. Książeczka napisana została z uważnością na dziecięce emocje i potrzeby. Podkreśla, że chwile spędzone na sesji to nie tylko dobra zabawa i nowa przygoda, ale wspólny czas z rodziną. Dzięki niemu tworzymy rodzinne wspomnienia, które budują relację i kształtują więzi. Natomiast jej efekty, czyli gotowe zdjęcia są wspaniałym skarbem, do którego możemy wracać w każdej chwili. Lektura książeczki będzie doskonałym wsparciem dla dziecka i jego rodzica przed każdą sesją zdjęciową.
Justyna Górka
PSYCHOLOG DZIECIĘCY, NAUCZYCIELKA EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ I WCZESNOSZKOLNEJ

Skorzystaj i już teraz kup jeden z 300 egzemplarzy książki
„Co to jest sesja zdjęciowa?”

To jedyna szansa – w najbliższym czasie nie planuję dodruku, nie będzie też wersji elektronicznej. TERAZ WYSYŁKA  W CENIE KSIĄŻKI!

Czy są inne rozwiązania?

Pewnie teraz zastanawiasz się, czy ta książka faktycznie jest najlepszym rozwiązaniem Twoich problemów w czasie rodzinnych sesji zdjęciowych?

Odpowiedź jest prosta. To zależy.

Możesz liczyć na to, że dzieci będą zawsze odważnie i śmiało pozowały do Twoich zdjęć. Możesz przygotować jeszcze więcej atrakcyjnych rekwizytów i żartów, którymi będziesz starała się rozładować atmosferę i oswoić maluchy z nową sytuacją. Jednak nie przeskoczysz tego, że niektóre dzieci są po prostu nieufne i nieśmiałe z natury. Właśnie dla takich dzieci i ich rodziców wcześniejsze przygotowanie do sesji z książką w domu to prawdziwy skarb.

Możesz więc liczyć na szczęście i swoje umiejętności dotarcia do dziecka podczas trwającej sesji, pod presją czasu, albo możesz już teraz wyposażyć się w proste i skuteczne narzędzie, którym jest książeczka o lisiej rodzince. Dzięki temu dzieci, które spotykasz na swojej fotograficznej drodze, będą czekały na to spotkanie z niecierpliwością i radosnym błyskiem w oku. Ty zaś przeprowadzisz rodzinną sesję w przyjemnej atmosferze, zyskując uznanie dobrze zaopiekowanych klientów.

Książkę kupisz tylko na tej stronie! Nie znajdziesz jej w żadnej księgarni!

W RAMACH PREZENTU URODZINOWO-PREMIEROWEGO WYSYŁKA W CENIE!

Często zadawane pytania

Jeżeli pracujesz jako fotografka z rodzinami i chcesz przygotować małych modeli do wielkiego wydarzenia, jakim jest nadchodząca sesja zdjęciowa, to TAK – ta książka jest dla Ciebie. To także doskonały wybór, jeśli chcesz zadbać o komfort Twoich klientów – rodziców, którzy niepokoją się, że ich dziecko może bać się sesji lub być na niej bardzo nieśmiałe.

Książka „Co to jest sesja zdjęciowa?” w premierowym, limitowanym nakładzie, jest wydrukowana na wysokiej jakości papierze. Kartonowe strony mają grubość 9 mm i wymiary 20 × 20 cm.

Uzupełnij dane do wysyłki i opłać swoje zamówienie. Dostępne formy płatności to szybki przelew za pośrednictwem Easycart.

Książkę wyślemy do Ciebie, w ciągu 2 dni roboczych, do wybranego Paczkomatu InPost. Przesyłka powinna do Ciebie dotrzeć w ciągu ok. 4 dni roboczych. Gdyby książka nie dotarła do Ciebie w ciągu 7 dni roboczych od dnia nadania, napisz maila na adres: basiolandia.kontakt@gmail.com. Mieszkasz w innym kraju niż Polska? Nie ma problemu! Dostępna jest wysyłka zagraniczna.

Wierzę w magię papieru i wspólnego czytania prawdziwych książek wraz z dzieckiem. Dlatego nie planuję e-booka. Nakład wynosi 300 sztuk. Mam nadzieję, że już za chwilę będziesz miała w dłoniach swój egzemplarz!

Jeśli potrzebujesz, możesz otrzymać fakturę. Podczas składania zamówienia wpisz dane do faktury. Dokument otrzymasz niezwłocznie po opłaceniu zamówienia.

W przypadku jakichkolwiek innych pytań lub wątpliwości i we wszystkich sprawach związanych z zamówieniami możesz skontaktować się ze mną pod adresem: basiolandia.kontakt@gmail.com.

Copywright © 2023 by Basiolandia Photography | Polityka prywatności | Regulamin sklepu